Coin Borsaları

Coin Borsaları dijital para kullanıcıları arasında itibari para veya coin değiş-tokuş işlemlerinin yapıldığı dijital para pazarlardır. Borsalar takas ve alışveriş işlemlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesinden sorumlu aracılardır. Coin fiyatları her borsa özelinde arz-talep dengesine göre belirlenir.

 

Borsalar nezdinde üyelere tahsis edilen dijital para adreslerine ait private keyler Borsalarca tutulur. Yani teknik olarak Coin Borsalarına aktarılan dijital paralar kullanıcılara değil borsaya aittir. Bu paralar Borsaların havuz hesaplarında toplanır, siber saldırılardan korunmak üzere offline olarak saklanır. Dijital para kullanıcıların takas işlemleri borsa veritabanına kaydedilen bilgiler üzerinden gerçekleştirilir.

 

Milyonlarca kullanıcı tarafından gerçekleştirilen dijital para alış satış ve takas işlemleri devletlerin yasal güvencesine veya denetimine tabi değildir. Sistem; kullanıcıların Borsalara olan mutlak güveni ve ilgili Borsa Sahiplerinin iyi niyet ve yönetim kabiliyetleri üzerine kuruludur. Bu sebeplerle borsa seçiminde dikkatli ve titiz davranmanızı, kullanmayı düşündüğünüz borsalar hakkında detaylı araştırma yapmanızı, borsalara yüksek meblağlarda giriş yapmadan önce bakiye giriş ve çıkışlarıyla borsaları operasyonel anlamda test etmenizi ve uzun vadeli yatırımlarınızı private key'ine sahip olduğunuz cüzdan hesaplarınızda saklamanızı öneriyoruz. 

 

Arama bölümüne coin adı veya kısaltmasını yazarak ilgilendiğiniz coinin işlem gördüğü borsaları listeleyebilir, borsa başlıklarına tıklayarak borsalar hakkında detaylı bilgilere ve kullanıcı yorumlarına  ulaşabilir, borsalara ilişkin haber ve kullanıcı deneyimlerinizi üyelerimizle paylaşabilirsiniz. Bol Kazançlar...